גדי מארק הסיפור המלא

על ידי מערכת בתאריך אפריל 4, 2012חבר מועצת העיר, גדי מארק, לא עזב במפתיע כפי שניסו לצייר 2 גדי מארק עזב כי ראש העיר, בני כשריאל, הודיע לו כי לא יוכל להמשיך לכהן כחבר מועצה במידה וייכנס לתפקיד במשרד השיכון 2 במכתב ששלח לו עו"ד גילי רוגל, היועץ המשפטי של העירייה, הודיע לו כי עליו להתפטר מחברותו במועצה על פי החוק 2 נכון שהתגובות על עזיבתו היו איחולי הצלחה, אבל בסיעת "כולנו במעלה" נשמו לרווחה ואמרו: "אבן ירדה מעל ליבנו" 2 "זמן מעלה" חוזר למעללי גדי מארק בקואליציה הנוכחית, ובהם ניסיון הפוטש שלא צלח נגד נוריאל גץ

משה זיגדון

אין ספק כי הודעתו מיום רביעי של גדי מארק, חבר מועצת העיר, על התפטרותו מהמועצה, מנעה למעשה את הדחתו על ידי ראש העיר, בני כשריאל. מהלך ההדחה של מארק ממועצת העיר החל כבר לפני כחודש, לאחר שהתברר כי גדי מארק זכה במכרז לתפקיד מנהל החטיבה הטכנית במחוז ירושלים של משרד הבינוי והשיכון, תפקיד שיש לו נגיעה מאוד ברורה למעלה אדומים. "ניגוד אינטרסים" קוראים לזה בפוליטיקה, ועל פי החוק, עם קבלת התפקיד החדש, לא יכול מארק לכהן כחבר מועצה.

עם קבלת דבר הזכייה במכרז, שלח היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד גילי רוגל, מכתב שבו הודיע למארק כי לא יוכל להמשיך לכהן כחבר מועצה על פי החוק, מאחר ומדובר בניגוד אינטרסים. הרוחות סערו בקרב חברי מועצת העיר שקיבלו דיווח, כנראה מגדי מארק, על הכוונה לפטר אותו. חלקם, שלא ידעו את החוק, דיברו על נקמנות, והאחרים, שידעו והכירו את החוק, הבינו כי בתפקיד החדש גדי מארק לא יכול להישאר חבר מועצה.

אחד מחברי המועצה אף שאל מדוע הדברים לא מתפרסמים בתקשורת, הרי כולם יודעים על חלופת המכתבים בין עו"ד גילי רוגל וראש העיר לבין גדי מארק. אף אחד לא הבין למה הנושא לא זכה לתהודה, אבל ב"זמן מעלה" הוחלט להמתין לחוות הדעת המשפטית שביקש גדי מארק. ביום רביעי האחרון, כמובן אחרי ש"זמן מעלה" כבר חולק בבתים, שלח מארק מכתב לראש העיר, בני כשריאל, ובו הודיע על התפטרותו.

במכתבו ציין מארק:

"עם כניסתי לשרות המדינה לתפקיד מנהל החטיבה הטכנית של משרד השיכון והבינוי במחוז ירושלים, המהווה תפקיד אתגרי ומורכב העוסק בבניין הארץ, אבקש לעדכנך כי התקבלה חוות דעת מהמחלקה המשפטית  של משרד השיכון, האומרת כי על פי חוקי התקש"יר עלי להתפטר מכהונתי במועצת העיר מעלה אדומים.

אשר כל כן, אבקש להודיעך על התפטרותי ממועצת העיר מעלה אדומים.

אני מודה לא-ל שהצלחתי במהלך שנותיי כחבר מועצת העיר משנת 2003, לשרת את הציבור באמונה וביושר על פי צו מצפוני.

אני מאחל הצלחה רבה למחליפי במועצת העיר, ד"ר רוני טורטן. בטוחני כי יעשה את שליחותו הציבורית היטב ובתחושת שליחות חזקה".

יש לציין כי מכתבו של מארק התקבל בשמחה רבה במסדרונות העירייה, ובמיוחד בקרב חברי סיעת "כולנו במעלה", אשר במהלך התקופה בה היו חבריו לסיעה, גילו את דרכי פעילותו ואת חוסר הלויאליות שגילה כלפי יו"ר הסיעה, נוריאל גץ. כזכור, ניסה מארק, יחד עם מספר חברים שהיו שותפים להקמת הסיעה, להדיח את גץ מתפקיד סגן ראש העיר ומתפקיד יו"ר הסיעה. כידוע, מארק לא הצליח, מאחר וכשריאל הבהיר לו חד משמעית שלא ייתן יד לפגיעה בנוריאל גץ ולא ידיח אותו מתפקיד הסגן, זאת גם אם שני חברי הסיעה האחרים יעזבו ויחברו לאופוזיציה.

השניים, הרב שמעון גרסון וגדי מארק, אכן חברו לאופוזיציה, אבל אחרי תקופה קצרה חזר הרב שמעון גרסון לעשייה ואף מונה ליועץ בכיר לראש העיר, ואילו גדי מארק נשאר לבדו באופוזיציה.

בניגוד למה שמנסים לצייר ברבים, גדי מארק לא נבחר למועצת העיר בבחירות האחרונות. הרשימה של "כולנו במעלה" הורכבה מנוריאל גץ, יו"ר הסיעה, כאשר במקום השני נבחר הרב שמעון גרסון, במקום השלישי הרב אלי קפלן, במקום הרביעי גדי מארק ובמקום החמישי ד"ר רוני טורטן. בסיעה היה סיכום ג'נטלמני, שבשפת הפוליטיקה נקרא לזה הסכם רוטציה. הרב אלי קפלן וגדי מארק סיכמו ביניהם כי אחרי שנה קפלן יעזוב את מועצת העיר וגדי מארק ייכנס במקומו. קפלן קיים את ההסכם (שלא כמו במועצת העיר ירושלים, שם נציגת המפד"ל מסרבת לפנות את מקומה בהסכם הרוטציה) וגדי מארק נכנס למועצת העיר.

מארק החל לסמן לעצמו את הדרך ואף הודיע בריאיון עיתונאי כי הוא מתכוון להתמודד לראשות העיר בבחירות הקרובות, אמירה שנתפסה כבדיחה שגרמה לרב גרסון להתפוצץ מצחוק. מארק אף החל לנסות להוביל מהלך שבו סיעת "כולנו במעלה" תצא למאבק בראש העיר על ידי הקמת חזית דתית יחד עם סיעת "עתיד" של הרב אברהם דויטש, חזית שהתפוגגה אחרי שבועיים בלבד. נוריאל גץ, שלא הבין את המלכודת שטומן לו מארק, גילה לאחר מספר שבועות כי הוא נדרש על ידי חבריו לסיעה לצאת למאבק נגד המתנ"ס. גץ סירב, ואז התכנסו ארבעה מחברי הסיעה, ובהם: מארק, גרסון, טורטן ואיציק ביטון, שהיה פעם סגן ראש העיר, והחליטו להדיח את נוריאל גץ מתפקיד סגן ראש העיר ומתפקיד יו"ר הסיעה. הפרשה נחשפה ב"זמן מעלה", כולל פרוטוקול  הישיבה. השניים, מארק וגרסון, שלחו מכתב לכשריאל, ובו הודיעו לו כי על פי החלטת הסיעה הרב שמעון גרסון ימונה לסגן ראש העיר במקומו של גץ, ואילו גדי מארק ימונה לתפקיד יו"ר הסיעה. כשריאל, כאמור, לא נענה לבקשתם וסירב להדיח את גץ מתפקידו. השניים החליטו לא לוותר ועשו תרגיל נוסף לגץ, הם החליטו כי הסיעה תתנגד לתקציב המועצה. גץ הגיע לישיבת המועצה, נפל למלכודת והצביע בעד התקציב. החוק קובע כי "חבר מועצה שהצביע נגד עמדת הסיעה בנושא התקציב, לא יוכל לכהן כסגן ראש עיר ולהיות חלק מהרשימה בבחירות הבאות".

ראש העיר ניסה לפשר בין שלושת חברי הסיעה, אך השניים היו נחושים בהחלטתם ואף שכרו עורך דין לצורך מאבקם להדחתו של גץ מתפקיד סגן ראש העיר. אלא שבשלב מסוים הבין הרב שמעון גרסון כי באופוזיציה לא עושים כלום ואילו בקואליציה יש עשייה מרובה, והחליט להצטרף חזרה לסיעה ולשתף פעולה עם גץ. גרסון מונה ליועץ בכיר לראש העיר, הוא יושב במשרד מכובד הממוקם בקומה השלישית ליד החדר של סיעת "עתיד", מקבל קהל ופועל למען הציבור בדרכו המיוחדת. כך למעשה השאיר גרסון את מארק לבד באופוזיציה. מארק חבר לרפי בן חור ולאבי רחמים לתקופה מסוימת, בה שימשו השלושה כאופוזיציה מלאה לראש העיר, אלא שגם זה התפרק לאחר שאבי רחמים החליט שהוא לא יוצא למאבק מול ראש העיר ושאין לו רצון לשרת את חברי האופוזיציה.

מישיבת התקציב האחרונה נעדר גדי מארק, זאת לאחר שהסיעה החליטה כי היא תתמוך בתקציב. מארק לא הגיע לישיבה החשובה, שבה התנגדו לתקציב רק אבי רחמים ורפי בן חור.

מארק החל לאבד כיוון בפוליטיקה וירד למאבקים אישיים ומכוערים שרוב חברי מועצת העיר הסתייגו מהם. הוא ניהל מאבק ארוך גם בבית הכנסת שלו, אבל בבחירות שנערכו לעמותת בית הכנסת, לא הצליח מארק להיבחר ונאלץ להעביר את ניהול בית הכנסת לידי העמותה החדשה.

כל הפעולות האלה סוקרו בהרחבה בעיתון "זמן מעלה". גדי מארק הבין שהוא לא מצליח להתרומם בפוליטיקה המקומית, לכן, לפני כחודש, עם זכייתו במכרז לתפקיד במשרד הבינוי והשיכון, היה ברור שזו סוף דרכו הפוליטית במעלה אדומים.  מוזר היה לראות פתאום איך כולם שמחים לברך את גדי מארק על עזיבתו את מועצת העיר. בסיעת "כולנו במעלה" שמחו כל כך על העזיבה ואמרו: "אבן נפלה לנו מהלב".

בוקסה

מי אתה ד"ר טורטן?

ד"ר רוני טורטן הוא רופא המשפחה שלי, אבל כנראה שכבר מישיבת מועצת העיר הקרובה הוא יהיה גם חבר מועצה. בסיעת "כולנו במעלה" מקווים שהוא יצטרף לעשייה ולא ימשיך בדרכו של גדי מארק

מי שיחליף את גדי מארק במועצת העיר הוא ד"ר רוני טורטן, מספר חמש בסיעת "כולנו במעלה". טורטן הוא רופא המרפאה של "שירותי בריאות כללית" בצמח השדה ותושב מצפה נבו, שהיה מקורב מאוד לנוריאל גץ.

עם ניסיון המהפך בסיעה, חבר טורטן לגדי מארק ולאיציק ביטון, ואף הודח מהנהלת המתנ"ס על ידי ראש העיר, בני כשריאל. עתה הוא אמור להצטרף למועצה ולבחור את דרכו הפוליטית, עליו להחליט האם הוא מצטרף לחברי הסיעה ויחד הם הופכים לשלישייה במועצת העיר או שהוא מתכוון להיות באופוזיציה ולהמשיך את דרכו של גדי מארק.

חברי סיעת "כולנו במעלה", נוריאל גץ והרב שמעון גרסון, מקווים לזמן בקרוב את ד"ר טורטן לשיחה כדי לדעת לאן מועדות פניו.

Comments

שתפו עם חבריכם!Parse error: syntax error, unexpected '"');\""' (T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING), expecting identifier (T_STRING) in /home1/erezta/public_html/zmanm.co.il/wp-content/themes/amphion-lite/footer.php on line 36